• Przestrzeń krypto walutowa została wstrząsnięta wiadomością z zeszłego tygodnia, że MicroStrategy zakupi dodatkowy schowek Bitcoina.
  • Firma kupi BTC o wartości 650 milionów dolarów.
  • Oznacza to, że według danych zebranych przez Messari, firma może wkrótce posiadać więcej niż 0,4% wszystkich Bitcoinów w obiegu.

MIKROSTRATEGIA POTWIERDZA ZBLIŻAJĄCY SIĘ ZAKUP BTC

W zeszłym tygodniu przestrzeń Bitcoin Gemini została rozkołysana wiadomością, że MicroStrategy zakupi dodatkowy schowek Bitcoinów. Firma ta, firma świadcząca usługi biznesowe i analityczne z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, zakupiła w ciągu ostatnich kilku miesięcy BTC o wartości 450 milionów dolarów, aby zabezpieczyć swój skarb. Firma posiadała dużą ilość środków pieniężnych, które zdecydowała się zainwestować w kryptorebicie ze względu na niespotykane dotąd warunki makro.

Choć niektórzy uważali, że to głupie posunięcie, to jednak całkiem nieźle się opłaciło w przypadku MicroStrategy. Akcje firmy wzrosły o ponad 100% od czasu pierwszego zakupu Bitcoinów. I wydaje się, że istnieje zapotrzebowanie na dalsze inwestycje w BTC.

Firma ujawniła w zeszłym tygodniu, że zebrała 650 milionów dolarów w sprzedaży długu (senior convertible notes) dla wykwalifikowanych nabywców instytucjonalnych. Dzięki temu kapitałowi, pomniejszonemu o opłaty, MicroStrategy zakupi Bitcoin.

„MicroStrategy szacuje, że wpływy netto ze sprzedaży obligacji wyniosą około 634,9 mln USD, po odliczeniu początkowych rabatów i prowizji nabywcy oraz szacunkowych kosztów ofertowych należnych od MicroStrategy. MicroStrategy intends to invest the net proceeds from the sale of the notes in bitcoin in accordance with its Treasury Reserve Policy pending identification of working capital needs and other general corporate purposes“.

PONAD 0,4 % PODAŻY BITCOINÓW W OBIEGU MOŻE WKRÓTCE ZNALEŹĆ SIĘ W POSIADANIU MIKROSTRATEGII

Analiza opracowana przez analityków w Messari wykazała, że po tym zakupie firma może posiadać gdzieś wokół lub więcej niż 0,4% wszystkich krążących Bitcoin.

Ryan Watkins, badacz w firmie, napisał na ten temat:

„Powyższe nie obejmuje nawet zakończonej właśnie przez MSTR podwyżki o $650mm obligacji zamiennych, z której dochód zostanie wykorzystany na zakup BTC. W sumie MSTR posiada ponad 1 miliard dolarów. W zależności od ceny, jaką zapłaci, MSTR może ostatecznie posiadać 0,4% podaży BTC w obiegu“.

Oczekuje się, że tylko Winklevoss Twins będzie posiadać ponad 0,4% podaży BTC w obiegu. Inni inwestorzy, w tym miliarder Chamath Palihapitiya, również powinni być właścicielami dużej części podaży waluty kryptońskiej w obiegu.

Wiele osób sądzi, że przydział środków w ramach Mikrostrategii do BTC zmusi inne firmy do przeznaczania kapitału na tę przestrzeń, aby nadążyć za czasem.

W tym przypadku: MassMutual, duża amerykańska firma ubezpieczeniowa z branży ubezpieczeń na życie, włożyła ostatnio do Bitcoin 100 milionów dolarów, aby zyskać ekspozycję na rosnącą przestrzeń technologii finansowych.

Von admin