Hakerzy Bitfinex wzruszenie 400M dolarów nagrody, przenieść Bitcoin Fortune do nowego portfela

Reading time:

Hakerzy Bitfinex przenieśli Bitcoin o wartości 5,7 miliona dolarów z hakera z 2016 roku do zupełnie nowego portfela.
Bitfinex mówi, że jest gotowy zaoferować 400 milionów dolarów nagrody za zwrot skradzionego Bitcoinu.
BTC skradziony z hakera z 2016 roku jest teraz wart ponad 1,4 miliarda dolarów.

Bitfinex Bitcoin BTC Hack
Oferta nagrody w wysokości 400 milionów dolarów wydaje się być niewystarczająca dla złodziei, którzy ukradli ogromną ilość Bitcoinu z Bitfinexu w 2016 roku. Skradziony schowek przez lata nadal przesuwał się do różnych portfeli.

Zgodnie z poniedziałkowym tweetem bota śledzącego transakcję Bitcoin Whale Alert, 467,67 BTC z hakera Bitfinex 2016 zostało przeniesione do nowego portfela. W oparciu o obecną cenę Bitcoin, transfer jest wyceniany na około 5,77 mln dolarów.

Szczegóły z Blockchain pokazują, że poniedziałkowe fundusze były pierwszą w historii transakcją dla nowego portfela, o którym mowa. Transfer jest również najnowszą transakcją dotyczącą skradzionych środków z 2016 roku, z dwoma innymi redystrybucjami dokonanymi wcześniej w tym roku.

Bitfinex Hackers Transfer Bitcoin Loot

Poniedziałkowy przelew miał miejsce pomimo wznowienia przez Bitfinex starań o odzyskanie skradzionych funduszy. Jak wcześniej informował BeInCrypto, platforma wymiany oferowała 400 milionów dolarów nagrody za zwrot pozostałych 119.973 BTC.

W ramach systemu nagród, Bitfinex mówi, że da 5% odzyskanych łupów każdemu, kto może połączyć giełdę z hakerami, a nawet zaoferował samym złodziejom 25%, jeśli zwrócą łup. Jeśli hakerzy zaakceptują nagrodę, płatność będzie prawdopodobnie przez Tether (USDT).

Decydując się na przeniesienie skrytki, wydaje się, że oferta nie jest wystarczająco atrakcyjna. Spośród 120.000 BTC skradzionych podczas ataku, Bitcoin Evolution zdołał odzyskać zaledwie 27 BTC w lutym 2019 roku. Skradzione fundusze o wartości około 72 milionów dolarów w momencie napadu wynoszą obecnie 1,4 miliarda dolarów w cenach bieżących.

Daje to niewielką zachętę hakerom do rezygnacji z 1,4 miliarda dolarów w BTC za mniejszą nagrodę w wysokości 400 milionów dolarów.

Jednakże, biorąc pod uwagę identyfikowalność sieci, likwidacja łupów może okazać się trudna. Rygorystyczne przepisy w wielu jurysdykcjach wymagają, aby wymiana była zgodna z protokołami „know-your-customer“ (KYC).

Kradzieże, włamania i oszustwa nadal stanowią problem w przestrzeni kryptońskiej. Zgodnie z raportem De Correspondent na początku roku, w latach 2011-2019 złe podmioty straciły około 16,7 mld dolarów.

Zhakowane giełdy i ofiary oszustw nadal współpracują z organami ścigania w celu schwytania tych nieuczciwych aktorów. W lipcu chińska policja przejęła głównych agentów zaangażowanych w program PlusToken Ponzi o wartości 5,7 mld dolarów.